Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτισαν οι Νέοι του Παναθηναϊκού την προβληματική λόγω COVID-19 σεζόν στο πρωτάθλημα της SuperLeague K19. Παίζοντας εκτός έδρας απέναντι στον πρωταθλητή και αήττητο εδώ και 2 χρόνια ΠΑΟΚ, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 2-0 και 3-2 αλλά εν τέλει ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό με πέναλτι.

Οι Πράσινοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με κεφαλιά του Σιδερά μετά από κόρνερ, ενώ στο 40′ ήρθε το 0-2 με κεφαλιά του Νταμπίζα. Ο ΠΑΟΚ μείωσε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με τον Κουλιεράκη. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 47′ με τον Τσοπούρογλου, αλλά ο Παναθηναϊκός πήρε εκ νέου το προβάδισμα με κεφαλιά του Βολάκη στο 70′. Στο 90′ ο Σμυρλής κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος για το τελικό 3-3.