Με τρόπο επιβλητικό επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η Κ19 του Παναθηναϊκού, καθώς επικράτησε με 5-0 της αντίστοιχης του Βόλου στο γήπεδο της Λεωφόρου. Η ομάδα του Κώστα Φρατζέσκου δεν άφησε κανένα περιθώριο στους αντιπάλους να αμφισβητήσουν την ανωτερότητά της και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την αναμέτρηση

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα του ματς και μόλις στο 2’ προηγήθηκαν στο σκορ με τον Κρυπαράκο. Πριν ακόμα συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο και συγκεκριμένα στο 8’ ο Λαζαρίδης μετά από ασίστ του Τζαβίδα πέτυχε το δεύτερο τέρμα του Τριφυλλιού και έβαλε γερές βάσεις νίκης.

Παρά το γεγονός πως η πίεση από πλευράς Παναθηναϊκού συνεχίστηκε, το 2-0 ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Παρά το σαφές προβάδισμα, οι Πράσινοι δεν κατέβασαν ταχύτητα ούτε στην επανάληψη και απώλεσαν αρκετές ευκαιρίες για ένα τρίτο γκολ πριν τελικώς αυτό έρθει από τον Μάριο Τζαβίδα στο 69’.

Ο Στόιος στο 78’ έδωσε ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στη διαφαινόμενη νίκη της ομάδας του, ενώ  και πάλι ο Μάριος Τζαβίδας, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, στο 89’ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα». Κάπως έτσι, ο Παναθηναϊκός έφτασε τους 12 βαθμούς στο πρωτάθλημα και ανέβηκε στην τρίτη θέση της κατάταξης.

Παναθηναϊκός: Οικονομάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης, Ρόμπι (74’ Κωστόπουλος), Σιδεράς, Τζαβίδας Σ. (74’ Στόιος), Κρυπαράκος (66’ Δημοσθενιάδης), Καρβούνης (74’ Καρβούνης), Τζαβίδας Μ., Αθανασακόπουλος, Μπιλάλ (66’ Τόρρα).