Την τέταρτη σερί νίκη της πανηγύρισε η Κ19 του Παναθηναϊκού. Οι Πράσινοι του Ανδρέα Ντρένοβα ήταν εκρηκτικοί απέναντι στον Άρη στο αθλητικό κέντρο Γ. Καλαφάτης, όπου επιβλήθηκαν με 4-2 κλείνοντας με θετικό πρόσιμο την παρουσία τους στο πρωτάθλημα Super League Κ19 που ολοκληρώνεται το Σαββατοκύριακο.

Το Τριφύλλι που παρέμεινε για έκτη σερί αγωνιστική αήττητο, μπήκε δυναμικά στο ματς και με τη συμπλήρωση 20 λεπτών πήρε το προβάδισμα. Στο 21′ ο Λάζαρης με ωραίο διαγώνιο σουτ έδωσε το προβάδισμα στο Τριφύλλι, ενώ στο 29′ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 2-0 με εκτέλεση πέναλτι φτάνοντας τα 21 γκολ στο πρωτάθλημα!

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 3-0 καθώς στο 45+1′ ο Λάζαρης, ο Ρομάνο και ο Νότας συνεργάστηκαν θαυμάσια με τον τελευταίο να ευστοχεί στο τετ α τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός και ο Άρης εκμεταλλευόμενος δύο αδράνειες των Πρασίνων μείωσε σε 3-2 με γκολ στο 54′ και το 76′, όμως οι Πράσινοι που ήταν εμφανώς ανώτεροι κλείδωσαν τη νίκη στο 81′ με τον Ορμενάι, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ του Σκαρλατίδη.

Ήταν η δεύτερη σερί… 4άρα για την ομάδα του Ντρένοβα καθώς είχε προηγηθεί το 2-4 επί της ΑΕΚ. Παράλληλα, ήταν η όγδοη φορά στη σεζόν που η Κ19 σκοράρει σε ένα παιχνίδι περισσότερα από τέσσερα γκολ!

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Καμαρός (70′ Κοκκάκης), Τόμπρας (60′ Διαμαντής), Λιναρδάκης (70′ Σκαρλατίδης), Νικολετόπουλος, Τακεσιάν, Μπρέγκου (60′ Ορμενάι), Σπαθάρης (85′ Βαγιαννίδης), Ρομάνο, Νότας, Λάζαρης.

Άρης: Καράι, Παπακωνσταντίνου, Κρανιάς, Σεβαστίδης, Καλτσάς, Οζέρ, Σταυρόπουλος, Καζαντζίδης, Καραμανλής, Αλμυράς, Αμπεριάδης.