Η Κ15 του Παναθηναϊκού έκανε μεγάλη προσπάθεια, είχε αρκετές καλές στιγμές, αλλά ηττήθηκε με 1-0 εντός έδρας από την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ σε ένα παιχνίδι στο οποίο τιμήθηκε η μνήμη του αδικοχαμένου Τζορτζ Μπάλντοκ καθώς πριν από τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή.

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες, με την πρώτη καλή στιγμή να ανήκει στους Πράσινους. Στο 5′ ο Αναστασίου βγήκε σε θέση τετ α τετ αλλά ο Ξυφανταράκης έκανε την επέμβαση κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τους φιλοξενούμενους να έχουν εξίσου καλές στιγμές.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κ15 του ΟΦΗ άρχισε πιο δυναμικά τα πρώτα λεπτά και είχε δοκάρι με τον Πατραμάνη. Στη συνέχεια οι Πράσινοι του Βασίλη Αποστόλου ισορρόπησαν και πίεσαν προκειμένου να πετύχουν ένα τέρμα.  Ωστόσο, στο 76ο λεπτό του αγώνα ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με γκολ του Τσαλπατούρα. Τρία λεπτά αργότερα ο Πανταζής έκανε ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, με τον Ξυφανταράκη των φιλοξενούμενων να κάνει μια εξαιρετική επέμβαση. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του αγώνα.

Παναθηναϊκός: Βάσος, Μπαλάκας (65′ Καπράλος), Ξυδιάς, Αθανασάκης, Τσόμος, Κόκκινος, Καντζιράκης (41′ Μυλωνάς), Δούκας, Αναστασίου (65′ Πανταζής), Νικολετόπουλος (41’Ζορμπάς), Παπακώστας (53′ Κρασανάκης)

ΟΦΗ: Ξυφανταράκης, Κογκάκης, Κλάδος, Κλωνάρης, Μίτο, Βαρδουλάκης, Δρίμης , Τσαλπατούρας, Πατραμάνης, Χριστοδουλάκης, Θωμάς