Σε ένα ματς γεμάτο δυνατές μονομαχίες η Κ19 του Παναθηναϊκού γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο «Γ. Καλαφάτης».

Στο 13ο λεπτό του αγώνα οι Πράσινοι άνοιξαν το σκορ. Ο Καρακασίδης γέμισε δυνατά την μπάλα, αυτή έσκασε στο έδαφος και μετά από ασυνεννοησία στην άμυνα του Ολυμπιακού κατέληξε στα δίχτυα με τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να χρίζεται σκόρερ!

Οι δύο ομάδες είχαν εκατέρωθεν καλές στιγμές, με τον σκόρερ μάλιστα του γκολ του Παναθηναϊκού να είναι εκ νέου πρωταγωνιστής. Στο 43ο λεπτό του αγώνα ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, όμως ο Καρακασίδης έπεσε σωστά στη δεξιά γωνία και απέκρουσε την εκτέλεση του Μπακούλα.

Στο 56′ ο Ολυμπιακός έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1) με κεφαλιά του Μπακούλα. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν γκολ με τον Σιλά στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και να παίρνουν τους τρεις βαθμούς.

Παναθηναϊκός: Καρακασίδης, Σκαρλατίδης, Δουβίκας, Λιναρδάκης, Νικολετόπουλος, Μαρκεζίνης, Μπόκος, Ζέκα (65′ Πάνος), Τερζής (65′ Τρίκατζης), Μπρέγκου, Λάζαρης (67′ Νταμπίζας).

Ολυμπιακός: Γεωργακόπουλος, Δάμα, Κουτσίδης, Παναγάκος (67’ Σουλανιάκου, 84’ Λώλης), Αλαφάκης, Λιατσικούρας, Μπακούλας, Πνευμονίδης (67′ Τουφάκης), Παπακανέλλος (79’ Λίγδας), Γιουσούφ (67’ Σιλά).