Αδίκησαν την προσπάθειά τους οι Νέοι του Παναθηναϊκού στου Ρέντη απέναντι στον ΟΣΦΠ, στο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19. Το Τριφύλλι ήταν σαφώς ανώτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχασε κλασικές ευκαιρίες και ηττήθηκε 2-0, χάνοντας τη δυνατότητα να διεκδικήσει το πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο 20λεπτο κυρίως με τον Λαζαρίδη ως εκφραστή, ενώ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Παπαδούδης κράτησε το μηδέν με τρεις επεμβάσεις. Στην πρώτη επίσκεψη του ΟΣΦΠ στην περιοχή του Παναθηναϊκού ήρθε το γκολ στο 34′ με τον Φρέρη να σουτάρει διαγώνια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός έμοιαζε να βρίσκει τρόπους για να χάνει γκολ. Στο 53′ ο Κρυπαράκος έκανε όμορφη ενέργεια, απέφυγε τους αντιπάλους του αλλά το σουτ του αποκρούστηκε από τον Παπαδούδη. Στο 57′ ο Καλοσκάμης από τη μικρή περιοχή αφύλαχτος σημάδεψε με πλασέ αντί για τα δίχτυα το οριζόντιο δοκάρι. Στο 61′ ο Μπιλάλ βρήκε ελεύθερο πεδίο αλλά το σουτ του έφυγε πάνω το δοκάρι. Ό,τι δεν πέτυχε ο Παναθηναϊκός το πέτυχε ο αντίπαλός του. Στο 78′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, ο Χατζηγιαννάκης απόκρουσε την εκτέλεση του Νικόλη αλλά στην επαναφορά ο Νικόλης πέτυχε το 2-0.

Παναθηναϊκός: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Παυλάκης, Ρόμπι, Σιδεράς, Πορφυρόπουλος, Κωστόπουλος (81′ Κυριόπουλος), Κρυπαράκος, Καλοσκάμης (81′ Βολάκης), Μπιλάλ (70′ Νταμπίζας), Λαζαρίδης (59′ Στόιος).