Με τον νικητή να κρίνεται δια… ποδός Δημήτρη Σαραβάκου, ο οποίος με υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ νικάει τον Ηλία Ατματσίδη. Μια -ακόμα- καινοτομία της ΕΠΟ είχε να κάνει με την διεξαγωγή φιλικού αγώνα ανάμεσα στους παλαίμαχους των «τριφυλλοφόρων» και της «Ένωσης», πριν τον τελικό.
1993 – To 3o Σούπερ Καπ
Μια ακόμα κούπα για τον Παναθηναϊκό στην εν λόγω διοργάνωση και παράλληλα... ρεβάνς για την ήττα του από την ΑΕΚ στον προ τετραετίας τελικό.![1993 – To 3o Σούπερ Καπ | pao.gr 1993 – To 3o Σούπερ Καπ | pao.gr](https://www.pao.gr/wp-content/uploads/2020/01/20/1993supercup2.jpg)