ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Σάββατο 13/07/2024 | 21:00
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3 - 1 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
9' - ΤΑΣΟΣ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ
50' - ΤΑΣΟΣ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ
86' - ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
«Απόστολος Νικολαΐδης»
ΑΓΓ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
33o Καθαρός ουρανός
0' 15' 30' HM. 60' 75' 90'
  • ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ
  • ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
  • ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
  • PHOTOSTORY
  • 1'
    ΣΧΟΛΙΟ

Έναρξη της φιλικής αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ Λάρνακας στη Λεωφόρο.

3'
    ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ ΓΕΡΕΜΕΓΕΦ
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ ΓΕΡΕΜΕΓΕΦ

Πρώτη καλή στιγμή για τους Πράσινους. Ο Μπακασέτας κινήθηκε από δεξιά, πάτησε περιοχή και γύρισε ωραία προς τον Γερεμέγεφ, ο οποίος ανακόπηκε απ’ τους αμυντικούς, όπως και ο Τζούριτσιτς, που προσπάθησε να μπει στη φάση.

9'
    ΤΑΣΟΣ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ
    ΓΚΟΛ ΤΑΣΟΣ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ

Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός! Έπειτα από απομάκρυνση της μπάλας από την άμυνα της ΑΕΚ Λάρνακας, ο Μπακασέτας κοντρόλαρε ωραία με το στήθος και έπιασε ένα καταπληκτικό αριστερό βολέ έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή σκοράροντας με εντυπωσιακό τρόπο!

21'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Ο Σάντσες απείλησε με κεφαλιά αλλά ο Λοντίγκιν απέκρουσε εντυπωσιακά!

25'
    ΣΧΟΛΙΟ

Διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες…

28'
    ΣΧΟΛΙΟ

Επανέναρξη του αγώνα…

38'
    ΦΙΛΙΠ ΤΖΟΥΡΙΤΣΙΤΣ
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΦΙΛΙΠ ΤΖΟΥΡΙΤΣΙΤΣ

Θαυμάσιο φαλτσαριστό σουτ του Τζούριτσιτς έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα βρίσκει στο αριστερό δοκάρι και καταλήγει άουτ!

45'
    ΣΧΟΛΙΟ

Λήξη ημιχρόνου στη Λεωφόρο με την ομάδα μας να προηγείται με 1-0 χάρη σε ωραίο γκολ του Μπακασέτα.

46'
    ΣΧΟΛΙΟ

Έναρξη του β’ ημιχρόνου.

46'
    ΑΛΛΑΓΗ

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ Λάρνακας: Ο Τούμπας και ο Εκπολό στη θέση του Αλομέροβιτς και του Γκαρθία.

50'

Γκολ! Τρομερό σουτ του Μπακασέτα από μακρινή απόσταση και 2-0 για το Τριφύλλι! Δεύτερο γκολ για τον Τάσο στο ματς!

56'
    ΑΛΛΑΓΗ

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ Λάρνακας: Σουάρεθ και Γκάμα αντί Γκιούρκσο και Καμπρέρα.

64'
    ΑΛΛΑΓΗ ΝΕΜΑΝΙΑ ΜΑΞΙΜΟΒΙΤΣ

Μαξίμοβιτς αντί του Σένκεφελντ. Ανεπίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα του Παναθηναϊκού για τον Σέρβο χαφ.

64'
    ZOZE ΚΑΡΛΟΣ
    ΑΛΛΑΓΗ ZOZE ΚΑΡΛΟΣ "ΖΕΚΑ" ΓΚΟΝΣΑΛΒΕΣ

Ζέκα αντί Βιλένα.

64'
    ΦΙΛΙΠ ΜΛΑΝΤΕΝΟΒΙΤΣ
    ΑΛΛΑΓΗ ΦΙΛΙΠ ΜΛΑΝΤΕΝΟΒΙΤΣ

Μλαντένοβιτς αντί Κώτσιρα.

64'
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΗΜΝΙΟΣ
    ΑΛΛΑΓΗ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΗΜΝΙΟΣ

Λημνιός αντί Μαντσίνι.

64'
    ΜΠΑΡΤΛΟΜΙΕΙ ΝΤΡΑΓΚΟΦΣΚΙ
    ΑΛΛΑΓΗ ΜΠΑΡΤΛΟΜΙΕΙ ΝΤΡΑΓΚΟΦΣΚΙ

Ντραγκόφσκι αντί Λοντίγκιν.

67'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΕΜΑΝΙΑ ΜΑΞΙΜΟΒΙΤΣ

Έπειτα από σέντρα του Μλαντένοβιτς, ο Μαξίμοβιτς βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση εντός περιοχής αλλά ανακόπηκε απ’ την άμυνα της ΑΕΚ Λάρνακας.

69'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Απειλεί η ΑΕΚ Λάρνακας με τον Γκαρθία, αλλά ο Βαγιαννίδης απομάκρυνε, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο παίκτης της κυπριακής ομάδας σούταρε άουτ.

73'
    ΣΧΟΛΙΟ

Cooling break στη Λεωφόρο.

75'
    ΑΪΤΟΡ ΚΑΝΤΑΛΑΠΙΕΔΡΑ
    ΑΛΛΑΓΗ ΑΪΤΟΡ ΚΑΝΤΑΛΑΠΙΕΔΡΑ

Αϊτόρ αντί Τζούριτσιτς.

75'
    ΡΟΥΜΠΕΝ ΠΕΡΕΘ
    ΑΛΛΑΓΗ ΡΟΥΜΠΕΝ ΠΕΡΕΘ

Ρουμπέν αντί Μπακασέτα.

75'
    ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΡΗΣ

Κάτρης αντί Γεντβάι.

77'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΗΜΝΙΟΣ

Ο Παναθηναϊκός απειλεί αρχικά με τον Λημνίο αλλά ο γκολκίπερ της ΑΕΚ Λάρνακας αποκρούει, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γερεμέγεφ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

79'
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΪΤΟΡ ΚΑΝΤΑΛΑΠΙΕΔΡΑ

Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Αϊτόρ, ο οποίος πλάσαρε άουτ από ευνοϊκή θέση.

80'

Ο Γερεμέγεφ βρέθηκε σε θέση βολής αλλά ο Σολ με προβολή απέτρεψε το γκολ του Σουηδού φορ.

85'
    ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΦΙΛΙΠ ΜΛΑΝΤΕΝΟΒΙΤΣ

Ο Σάντος βγήκε τετ α τετ με τον Ντραγκόφσκι, ο οποίος απέκρουσε, όμως η μπάλα προσέκρουσε στον επερχόμενο Μλαντένοβιτς και κατέληξε στα δίχτυα του Τριφυλλιού.

86'
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
    ΓΚΟΛ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ

Άμεση απάντηση απ’ τον Παναθηναϊκό. Οι Πράσινοι επιτέθηκαν ωραία, ο Λημνιός έβγαλε θαυμάσια κάθετη για τον Βαγιαννίδη, ο οποίος με ένα εξαιρετικό τελείωμα πέτυχε το 3-1.

92'
    ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Λήξη του φιλικού με την ΑΕΚ Λάρνακας στη Λεωφόρο με νίκη για την ομάδα μας με 3-1.