Την έκτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε απόψε ο Παναθηναϊκός κόντρα στην Λάρισα με 4-0.

Το σκορ για το τριφύλλι άνοιξε ο Λουκάς Βύντρα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το 2-0 πέτυχε ο Κώστας Κατσουράνης στο 66΄ με κεφαλιά ψαράκι έξω από την περιοχή. Στο 69¨ ο Τζιμπριλ Σισέ μετά κόρνερ και κεφαλιά του Καντέ έγραψε από κοντά το 3-0 για τον Παναθηναϊκό. Στο 87΄ ο Γάλλος επιθετικός του τριφυλλιού έγραψε το 4-0 πλασάροντας εύστοχα τον Μαλαρτζ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Βύντρα, Καντέ, Μπιέρσμιρ, Σαριέγκι (22′ Γκάμπριελ), Ζιλμπέρτο Σίλβα, Κατσουράνης, Σαλπιγγίδης (75′ Ρουκάβινα), Καραγκούνης (61′ Νίνης), Λέτο, Σισέ

ΛΑΡΙΣΑ: Μάλαρτζ, Μελίσσης, Νταμπίζας, Μπουκουβάλας, Κατσιαρός, Φερέιρα (63′ Μετίν), Ααράμπ, Ρομέου (73′ Ρομέου), Σίμιτς (73′ Σιατραβάνης), Τουάμα, Ντε Νίγκρις

Hyundai Man of the Match αναδείχθηκε ο Λουκάς Βύντρα.