Την έκτη διαδοχική του νίκη στο Πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός μετά το 2-1 στο «Απόστολος Νικολαϊδης» απέναντι στον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League ΟΠΑΠ 2014/15.

Οι «πράσινοι» πήραν το προβάδισμα με το… καλημέρα στην επανάληψη, όταν από σέντρα του Πράνιτς ο Ρομπέρτο δεν έδιωξε την μπάλα και ο Μαζουακού την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του…

Για να έρθει ο Πέτριτς και να εκμεταλλευθεί το λάθος διώξιμο του Μιλιβόγεβιτς με το κεφάλι, παίρνοντας την μπάλα εντός αντίπαλης περιοχής, σημαδεύοντας σωστά και πετυχαίνοντας το 2-0 για τον Παναθηναϊκό!

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο… έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ντομίνγκες, μετά από «κομπίνα» σε εκτέλεση φάουλ.

Πλέον, το «τριφύλλι» απέχει τρεις βαθμούς από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και από τον πρωτοπόρο ΟΣΦΠ.

ΣΚΟΡΕΡ: 49’ (αυτ.) Μαζουακού, 78’ Πέτριτς / 97’ Ντομίνγκεζ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Νάνο, Λαγός (76’ Μέντες), Ζέκα, Πράνιτς, Πέτριτς (90’ Κλωναρίδης), Καρέλης (62’ Ατζαγκούν), Μπεργκ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Σιόβας, Σαντάνα, Μαζουακού, Μανιάτης, Μιλιβόγεβιτς, Ντοσεβί (74’ Ντομίνγκεζ), Φορτούνης (65’ Χάρα), Ντουρμάζ (85’ Αφελάι), Μήτρογλου.