Με τελικό σκορ 4-2 επικράτησε ο Παναθηναϊκός της Καβάλας εντός έδρας, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Superleague. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αμπντούν και ο Κατσουράνης ισοφάρισε για τον Παναθηναϊκό εννέα λεπτά αργότερα (12’). Ο Σισέ έβαλε τους «Πράσινους» μπροστά στο σκορ με 2-1 στο 31’ και ο Αμπτούν με πέναλτι ισοφάρισε για την Καβάλα λίγο πρίν την λήξη του Α’ ημιχρόνου (43’). Στο 63’ ο Σισέ με πέναλτι έδωσε για δεύτερη φορά το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό και ο Χριστοδουλόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στο 83’.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Σαριέγκι, Καντέ, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Νίνης (76’ Καραγκούνης), Κατσουράνης, Λουίς Γκαρσία (61’ Μαρίνος), Γκοβού (61’ Χριστοδουλόπουλος), Σισέ

Καβάλα: Βαγιέχο (69’ Κατεργιαννάκης), Πφέρτσελ, Περεϊρίνια, Βουτσίτσεβιτς (67’ Γιάννου), Ντικρόκ, Πετκάκης, Καρντόσο, Χργκοβιτς, Ονουάτσι (79’ Ναζλίδης), Θεοδωρέλλης, Αμπντούν