Με 2-0 επικράτησε ο Παναθηναϊκός εντός έδρας του Εργοτέλη, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Superleague. Στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νίνης εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά, ο Μπουμσόνγκ πήρε την κεφαλιά στο ύψος του πρώτου δοκαριού και ο Ζιλμπέρτο με δεύτερη κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε έξι λεπτά πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου (39’), όταν έπειτα από το κόρνερ που εκτέλεσε από τα αριστερά ο Χριστοδουλόπουλος, ο Καντέ έπιασε την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, στέλνοντας την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Hyundai Man of the Match αναδείχτηκε ο Ζιλμπέρτο Σίλβα.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Ιωαννίδης, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης (81’ Σιμάο), Νίνης (71’ Καραγκούνης), Γκοβού (72’ Γκοβού), Χριστοδουλόπουλος, Σισέ

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Αλεξόπουλος, Χίμπλινγκερ, Βίζιο, Ρομάνο (80’ Καρέλης), Βερμπακόφσκις, Μπέτο (61’ Κυριακίδης), Ζούνιορ, Ολίσε (61’ Φραγκουλάκης), Μπούντιμιρ, Γιαλούσης