Εντός έδρας ήττα για τον Παναθηναϊκό Β΄ με 2-0 από την Παναχαϊκή. Οι Πράσινοι έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, είχαν δοκάρι ενώ στο δεύτερο μέρος το Τριφύλλι δεν παρουσίασε αυτό το πρόσωπο και ηττήθηκε.

Ο Παναθηναϊκός Β΄ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 15ο λεπτό απείλησε για πρώτη φορά. Ο Νταμπίζας έστρωσε την μπάλα στο Σαρδέλη, αλλά το σουτ του τελευταίου κόντραρε και πέρασε λίγο πάνω από την εστία της Παναχαϊκής. Μόλις ένα λεπτό αργότερα το σουτ του Κυριόπουλου από το όριο της περιοχής είχε την ίδια κατάληξη.

Οι Πράσινοι συνέχιζαν να πιέζουν και έφτασαν ξανά στο 33΄ κοντά στο 1-0. Ο Φουρτάδο έκανε τη συρτή σέντρα από τα δεξιά, με τον Νταμπίζα να τσιμπάει την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να την στείλει στα δίχτυα. Στο 35΄ η δεύτερη ομάδα του Τριφυλλιού έχασε τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Ο Αθανασακόπουλος έκανε υπέροχη μπαλιά, ο Νταμπίζας έστρωσε στον Φουρτάδο, ο οποίος έστειλε την μπάλα άουτ από κοντά ενώ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής είδε το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι του Οικονομάκη.

Με την έναρξη του β΄ μέρους και κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Ο Μασούρας εκτέλεσε το κόρνερ στο 48΄, ο Ζαμόρα σηκώθηκε ολομόναχος και έκανε το 1-0.

Στη συνέχεια του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός Β΄ δεν έδειξε τόσο καλό πρόσωπο και σε μία αντεπίθεση στο 70ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Μασούρα να το εκτελεί εύστοχα και να κάνει το 0-2.

Η τελευταία καλή στιγμή άνηκε στους παίκτες του Σωτήρη Αντωνίου με τον Καλοσκάμη στο 91΄ να παίρνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ.

Παναθηναϊκός Β΄ (Σ. Αντωνίου): Κλίντμαν, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Κάτρης (77΄Τσεβάς), Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης (67΄ Μαντσίνι), Σαρδέλης (77΄ Καραμπάς), Τουρκοχωρίτης (61΄ Καλοσκάμης), Νταμπίζας

Παναχαϊκή (Γ. Τάτσης): Οικονομάκης, Προύντζος, Μπαξεβάνος, Ζαμόρα (55΄ Ζμάλης), Λιοφάγος (61΄ Μπεντοσβίλι), Καραγιάννης, Ζεκόφ, Πετράτος (45΄ Τσακνής), Ντε Τόμας, Τραορέ (87΄ Ιατρούδης), Χριστόπουλος (45΄ Μάσουρας)